Napsali o nás

Metalzone.info 19/5/2008

Parasophisma - A Variable Invariability Varied In Dependency On Variations Caused By The Invariability Of Invariability Remains The Same After All The Variations Have Been Done


V dnešní době je těžké se v hudebním průmyslu prosadit a něco dokázat, obzvláště se mezi hudebními mágy udržet ( a to hlavně v česku)! Pouhé zaváhání dokáže dostat dlouhá léta práce na tenký led, který obvykle po čase praskne. Parasophisma je skupinou, která se dokázala i po temných časech své existence znova postavit na nohy a ukázat světu, že se léta dřiny nerozplynou vniveč.

Samotné založení kapely se datuje k letem 1994, kdy se již začíná pracovat na první demonahrávce One Of  Neverending Possible Progressions And Variants, Which Rise Maybe...která je o rok později vydaná. První rozpad skupiny nastává v roce 1996, kdy odmlka trvá dva roky. Po dvouleté pauze se s novou sestavou dostává na světlo také nová nahrávka Sole Light Point In Void Tangle Of Luminous Rays Of Incompatible Directions. K vydání je připraven také materiál na novou desku, ale díky druhé (upřímně doufám, že už poslední) dlouholeté pauze byl skoro zatracen! Téměř sedm let trvalo než se kapela opět obnovila. Samotná historie skupiny je složitá a zamotaná, ale ne však tak, jako název jejich nově vydaného počinu z let 2000 a to A Variable Invariability Varied In Dependency On Variations Caused By The Invariability Of Invariability Remains The Same After All The Variations Have Been Done.

Už první písnička dává znatelně najevo, že kapela ráda experimentuje. Kombinování mnoha hudebních žánrů vaši hlavu zaměstná na velmi dlouho dobu a myslím, že po hlubším zaposlouchání se Vám určitě zalíbí. Nádech doom metalu, chvílemi se měnící v dead se nechá během několika vteřin zastínit prvky folku a jazzu a v dalších pasážích zde také ucítíte vánek thrashe. Hlas zpěváka využívá plnou škálu možností hlasového rozsahu, kdy se dostává od komerčního a oposlouchaného vokálu až k brutálně ukřičenému projevu, který spolu s kombinováním žánrů může působit přeplácaně.

Avšak velmi se mi líbí zakomponování hlasu vokalistky se kterým písničky chytají ten správný šmrnc. Za zmínku také stojí akustické kytary, kdy je jasně vidět, že je v ruce nedrží lajci…

A Variable Invariability Varied In Dependency On Variations Caused By The Invariability Of Invariability Remains The Same After All The Variations Have Been Done je můj typ, jak se dostat v běžném denním životě mimo realitu a užívat si náročně uvolňujícího poslechu.

Lucy

Zdroj: http://www.metalzone.info/cz/index.php?page=recenze&item=232
Copyright © 1994-2024 Parasophisma Veškerá práva vyhrazena.