Napsali o nás

ROCKMAG / 24.9.2007

A variable invariability varied in dependency on variations caused by the invariability of invariability remains the same after all the variations have been done - 2007

Od posledního alba, které bylo vydáno skoro před deseti lety uběhla opravdu dlouhá doba. Parasophisma jako hudební celek je dosti neuchopitelná a to ji dělá zvláštně zajímavou.

Od posledního alba, které bylo vydáno skoro před deseti lety uběhla opravdu dlouhá doba. No přeci jenom - kdo si počká, ten se dočká. Album s brutálně dlouhým názvem zkracuji na název - datumu vydání a tím byl 17.7.2007. Parasophisma jako hudební celek je dosti neuchopitelná a to ji dělá zvláštně zajímavou. Jediné, co se o ní nechá napsat a dát do určité škatulky je fakt, že jde o metal. Ne pro širokou veřejnost, ale spíše pro uzavřený okruh lidí, kteří dokáží zkonzumovat a zpracovat progressive, doom, death, jazz s folklorním nádechem a to vše v jedné skladbě. Veškeré texty jsou v angličtině s mužským a ženským zpěvem. Album obsahuje devět skladeb v trvání 47:19 minut. Nahrávka má solidní zvuk a dobře zpracované echa. Nasazení a rychlost jak kytar, tak bicích, je ve skladbách strhující. Přechod do akustické hudby a použití flétny nabuzuje melancholii. Zpomalené pasáže dokáží hravě proměnit v úprk a zběsilou jízdu, kde z ničeho nic nasadí experimental jazz a pozvolný návrat ke zpomalení. Jako poslechová hudba na výbornou, zde se moc tančit nedá, pokud se nechcete svíjet v obětí Sv. Víta. Za upozornění stojí i cena nosiče, která je zatím za 177 Kč a pokud se dostavíte 26.9.2007 na koncert do HardCafe tak můžete CD pořídit za 77 Kč. Starší alba stále k dostání u kapely.

Alan Rohan


Odkaz na zdroj recenze
Copyright © 1994-2024 Parasophisma Veškerá práva vyhrazena.