Kapela

Historie kapely

GENERACE I. *1994 - †1996 
bloudění v prázdnu

Kapela PARASOPHISMA byla zformována v roce 1994. Po roční existenci se rodí první demonahrávka " One Of Neverending Possible Progression And Variants, Which rise Maybe...", jejíž pěti skladbová náplň obsahovala okolo třiceti minut hudby, a která byla kritikou popisována jako doom/death metal s houslemi a filozofickými texty a byla srovnávána se začátky kapely My Dying Bride.
Pak nastal čas dvouletého hledání adekvátní náhrady za bývalé členy.

GENERACE II. *1998 - †2000 
rozplynutí do míst, kde existence nic neznamená

V této sestavě byl natočen nový materiál a realizován v podobě nahrávky "Sole Light Point In Void Tangle Of Luminous Rays Of Incompatible Directions", která zahrnuje sedm písní, z toho jedné instrumentální, v časovém úhrnu 40 minut. Tato vznikala v období let 97-98. Šířená začala být v lednu 1999.
Hudba, kterou kapela produkuje nyní lze charakterizovat snad jako avantgardni, experimentální doom/death metal s vlivy jazzu, big beatu a dalších hudebních stylů s flétnovými party, mužským a ženským zpěvem. Tvorba byla převážně zaměřena na techniku hry, propracování aranží, tvoření melodických a harmonických linek a v neposlední řadě i pestrost hlasových a zpěvových poloh.

V roce 2000 kapela natočila materiál na debutní CD "A variable invariability varied in dependency on variations caused by the invariability of invariability remains the same after all the variations of fractals of delight have been done.", které je připraveno k vydání. Na tomto CD  je 9 skladeb, opět poněkud odlišné tvorby než to bylo v případě obou předchozích nahrávek. Hudba je snad trochu psychedelická, více agresivnější a to především ve vokálním projevu, avšak nic neztrácí z melodiky, která je nezbytnou součástí tváře kapely. CD je opět nabito experimenty a to i s mírným nádechem elektroniky. Celkový zvuk nahrávky byl koncipován tak, aby zněl co nejpřirozeněji a autenticky.

GENERACE III. *2007
třetí magické znovuzrození

Po opětovné 7leté odmlce a několikerým experimentováním v obsazení se kapela opět znovu zformovala a pokračuje v cestě novátorsví a experimentu, což již nyní můžete sami posoudit.

Kapela zahajuje koncertní aktivity i v "prozatímním" složení bez basy.  Post basáka je obsazen v srpnu 2007 a kapela je tak v plné síle připravena věnovat se koncertování a tvorbě nového materiálu.

Jsou tvořeny nové věci směřující více k progresivnímu metalu s občasnými úlety k rádoby snad jazzovým či spíše progresivnějším a avantgardnějším prvkům. O jedné z bývalých škatulek, kterými byla v minulosti hudba popisována jako "doom" se již zřejmě mluvit nedá. Kapela nicméně neopouští agresivní výraz a nesměřuje ke komerčnímu pojetí vokálního projevu, který se zdá být v současnosti trendem u všech dříve "tvrdších" kapel.

Copyright © 1994-2024 Parasophisma Veškerá práva vyhrazena.